Schilderijen van Kikuo Saito en Constantin Kluge top hoge schattingen in Neue Veilingen ‘ 30 oktober verkoop

Een olieverfschilderij van de Japans-Amerikaanse kunstenaar Kikuo Saito (1939-2016), een kleurrijke Parijse straatscène van Constantin Kluge (Frans, 1912-2003), en een groot aardewerkschip van Claude Conover (Amerikaans, 1907-1994) eindigden allemaal ruim boven hun hoge schattingen in Neue Auctions’ online-only Fine Art & Antiques veiling op zaterdag 30 oktober.

De Saito schilderij, getiteld Summer Ghost (1997) was de verkoop van de top lot, eindigend op $14.760 tegen een schatting van $7.000-$10.000. Het werk, 50 inch bij 57 ¾ inch (zicht, minder frame), werd gesigneerd, getiteld en gedateerd. Saito was een abstracte schilder met banden met de kleurenveld beweging en lyrische abstractie. Zijn schilderijen bevatten verzadigde kleurenlandschappen met subtiel getekende lijnen.

Er werden twee Kluge oliën aangeboden. De Parijse stadsgezicht, getiteld Place de la Madeleine, ondertekend en 40 inch door 46 inch, als ingelijst, ging voor $ 9.840 tegen een schatting van $ 5.000- $ 8.000; terwijl de toepasselijk getitelde dorp op een rivier, kunstenaar ondertekend rechtsonder en met een doek Grootte van 28 ½ inch door 36 inch, veranderde handen voor $ 3.444, die binnen de schatting van $ 2000 – $ 4.000.

De zeer grote Claude Conover” Milpa ” steengoed schip van eivormige shouldered vorm, met een cirkelvormige mond en ondertekend aan de basis, 23 inch lang, steeg langs zijn $4.000-$6.000 schatting te brengen $8.610. De grote omvang van deze structuur doet denken over hoe Conover hier de grenzen van keramische structuur strekt. Conover werd lokaal opgeleid, aan het Cleveland Institute of Art.

De veiling omvatte in totaal 334 veel beeldende kunst, antiek, sieraden, tapijten, meubels en decoratieve kunst. “Neue Veilingen behaalt routinematig top-marktprijzen voor beeldende kunst in een breed scala van categorieën verzamelen,” zei Cynthia Maciejewski van Neue Veilingen. “De 30 oktober veiling had een breed scala aan kunst en antiek voor iedereen.”

Hieronder volgen extra hoogtepunten uit de veiling. Internet bieden werd vergemakkelijkt door Liveauctioneers.com, Invaluable.com en Bidsquare.com. alle genoemde prijzen zijn inclusief een 23 procent koper premie.”

Veel die manier overtroffen verwachtingen opgenomen een paar Chinese geschilderde panelen, elk geschilderd in inkt en kleur op zijde met onsterfelijken met verschillende uitrustingen, 60 inch bij 32 inch, dat gehamerd voor $ 7.380 tegen een$500- $ 1.000 schatting; en een houtsnede in kleuren op papier door Max Pechstein (Duits, 1881-1995), getiteld Jumpers (1912), ondertekend rechtsonder en ingeschreven linksonder, 7 ½ inch bij 12 inch (afbeelding). Het bracht $5,227, gemakkelijk overtreffen de $ 300 – $ 500 schatting.

Een 19e eeuw Khotan handgeweven wol tapijt, gemaakt in Oost-Turkestan, eindigde als de derde Top lot van de veiling, de verkoop voor $9.840, meer zelfs dan de Conover schip en topping zijn $3,000-$5.000 pre-sale schatting. De 22-voet bij 11-voet-1-inch tapijt had een vaas en granaatappel ontwerp op een levendig blauw veld, de grenzen met bloemen scroll en medaillon en wolk ontwerpen.

De sterling silver categorie werd geleid door een grote Tiffany & Company monteith, circa 1966, van ovale vorm met een geschulpte rand verhoogd op barokke stijl scroll benen, met een gewicht van 109.37 oz. troy ($4,305); en een internationale sterling zilveren bestek service in de Koninklijke Deense patroon, monogram en in vintage staat met normale slijtage van gebruik, met een gewicht van ongeveer 159,82 oz. troy ($3.705).

Andere zilveren kavels featured een gestroomlijnde Midden-eeuw Japans .950 zilveren theeservies bestaande uit een theepot, een koffiepot, een creamer en een overdekte suiker met onder de indruk merken, met een gewicht van 67,48 oz. troy ($1,476); en een mooie Gorham sterling zilveren bestek service voor twaalf, met alle stukken monogram op de handgrepen en goed gemarkeerd, met een gewicht van ongeveer 145.83 troy oz. ($2,952).

De verkoop featured een mooie collectie van Amerikaanse krullend esdoorn meubilair, een mooie 19e eeuw krullend esdoorn drop blad eettafel met een fijn figured single board rechthoekige top en twee single board drop bladeren ($2,337); en een 19e eeuw krullend esdoorn twee-Lade stand gemaakt van mooi figured hout, afgewerkt aan alle kanten en verhoogd op draaide benen, 30 inch lang ($1,722).

Extra Amerikaanse meubels opgenomen een 18e eeuw Chippendale mahonie commode met een rechthoekige top meer dan vier afgestudeerd lange lades met riet quarter kolommen flankeren ($3,690); en een verkleinwoord 18e eeuw mahonie Queen Anne gate been tafel met een cirkelvormige top met twee druppels bladeren en verhoogd op cabriole benen eindigend in pad voeten, 25 inch hoog ($1.722).

Originele olieverfschilderijen featured an oil on canvas marine work with ships by John Bentham-Dinsdale (British, 1927-2008), titled The Frolic and Wasp Off Bermuda (1.722); a group of four framed oils on canvas by Andre Michel (French, 1945), all Paris street scenes ($1.353); and a Continental School oil on canvas, Venus on a Dolphin with Cupids, nicely framed ($1.353).

Aziatische kavels werden geleid door een Chinese perzik bloeien glazuur vaas met toegepaste draak, schouder vorm met een lange nek omcirkeld met een draak van de rand aan de schouder, 9 ½ inch hoog, met de zes-karakter merk van Qing Kangxi in onderglazuur blauw ($2.460); en een Chinese Kangxi stijl famille verte thee caddy, zeshoekige vorm, versierd in een allover patroon met wezens ($1.169).

Twee van de meer visueel arresteren kavels in de verkoop waren een paar 75-inch-hoge messing en Lucite Ionische kolom torchieres, met messing tinten over Ionische rol op rechthoekige lucite kolom vormen en vierkante messing bases ($3,690); en een late 19e eeuw schimmel geblazen opalescent coinspot fles in robijnglas met een werveling patroon schouder en basis. Ondanks het ontbreken van een stopper, het verkocht voor $1.169.

Neue Veilingen is bekend geworden voor het aantrekken van wilde en prachtige items aan de verkoop, en deze was geen uitzondering. Een paar van de meer eclectische aanbiedingen voor bod waren als volgt:

Een 18e-eeuwse Franse School olieverf op doek portret van een actrice, het onderwerp waarschijnlijk een man in de kleding van vrouwen (als vrouwen werden routinematig geweigerd acteren bezigheden toentertijd) ($800).
A Chief Lelooska (Nez Pearce, d. 1996) painted Eagle Mask (1967), gemaakt van gesneden polychromed hout, koper, haar, veren en raffia, 23 inch in hoogte ($861).
Een grote en dramatische Chinese scholar ‘ s rock gemaakt van ruwe c-gebogen steen met gaten in tan-gekleurde steen, in een ingerichte vierbenige gesneden houten standaard, 16 inch hoog ($615).
Unieke en kleurrijke geblazen, gesneden en geassembleerd glas en geschilderd aluminium bank gemaakt circa 2004 door Therman Statom (Florida, 1953), ongeveer 65 inches in lengte ($1.230).

Previous post MITOCHONDRIA GALLERY PRESENTEERT “THE LINE BETWEEN”, EEN DUOTENTOONSTELLING VAN MAMUS ESIEBO EN NEDIA WAREN.
Next post Mattatuck Museum presenteert “a FACE LIKE MINE”: met artiesten Kara Walker, Kerry James Marshall, Kehinde Wiley, Lorna Simpson, en meer die het Zwarte leven van de jaren 1920 tot heden weerspiegelt

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *